W najbliższych dniach w Poznaniu będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. W czwartek taką możliwość oferuje Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych. Ta sama szczepionka będzie również dostępna w sobotę na Strzeszynku.

W czwartek, 29 lipca, w POSUM, w godz. 9 -19 medycy będą szczepić preparatem formy Johnson & Johnson. Można wcześniej zarejestrować się na szczepienie - wówczas jest opcja wyboru najbardziej pasującej godziny (a także innego dnia). Pracownicy POSUM będą jednak szczepić również tych, którzy zgłoszą się bez wcześniejszej rejestracji.

- Chcemy jak najbardziej ułatwić mieszkańcom i mieszkankom Poznania i okolic dostęp do szczepień - wyjaśnia Krzysztof Albiński, dyrektor POSUM. - Preparat firmy Johnson&Johnson cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jest szczepionką jednodawkową.To oznacza, że już dwa tygodnie po jej przyjęciu można mieć ważny tzw. paszport covidowy. Nie trzeba czekać na drugą dawkę, żeby bezpiecznie wyjechać na wakacje. 

Przez cały czas w POSUM można również rejestrować się na szczepienie innymi preparatami - dostępne są szczepionki firm Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. W przypadku tej ostatniej można również zadzwonić do przychodni, by przyspieszyć - zgodnie z zaleceniami producenta - szczepienie drugą dawką. Zarejestrować się można:

  • osobiście w siedzibie POSUM lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436
  • telefonicznie: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień - nr 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl

Punkt rejestracji na szczepienia w budynku przychodni działa w dni robocze w godzinach 8:00-15:00

Zaszczepić się preparatem firmy Johnson&Johnson będzie można również w najbliższą sobotę (31 lipca) nad Jeziorem Strzeszyńskim. Medycy będą szczepić chętnych w sali klubowej przy restauracji Oaza, w godzinach 11 - 18. 

Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać - wystarczy w tym czasie przyjechać na Strzeszynek. Z tej okazji mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy Poznania, ale również powiatu poznańskiego. Szczepienia będą wykonywane przez pracowników szpitala im. F. Raszei. 

AW