Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na leśne trasy w całej Polsce wraca wakacyjny cykl biegów przełajowych - City Trail z Nationale-Nederlanden onTour. Zawody zostaną zorganizowane w 10 polskich miastach, także w Poznaniu. Bieg w stolicy Wielkopolski zaplanowano na 27 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na www.citytrail.pl.

City Trail onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce - Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w trakcie miesięcy jesienno-zimowych (od września do marca). 

- Najważniejszą różnicą w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym jest czas rozgrywania zawodów. Letnie biegi organizujemy w dni powszednie - od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych, a jesienią i zimą biegamy w sobotnie i niedzielne poranki. Co warto podkreślić - w cyklu City Trail onTour nagradzamy zawodników od razu w dniu startu - na mecie każdy otrzymuje pamiątkowy medal, a najszybsi atrakcyjne nagrody - wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. - Bardzo cieszy nas fakt, że możemy wrócić do pracy. Ubiegły rok był dla nas trudny, ale nie poddaliśmy się i przy wsparciu partnerów przetrwaliśmy - mimo, że musieliśmy odwołać kilkadziesiąt imprez City Trail.

Plan każdej imprezy jest identyczny. O godz. 16:30 rusza biuro zawodów, o godz. 17:30 rozpoczynają rywalizację dzieci (które biegają na dystansach od 300 m do 2 km), a o 19:00 na 5-kilometrową trasę wyruszą dorośli. Godzinę po starcie biegu głównego planowane jest wręczenie nagród.

Opłata startowa za jeden bieg wynosi 37,90 zł - w przypadku płatności elektronicznej oraz 45 zł - jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W City Trail Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 13,90 zł lub 18 zł. Limit miejsc w biegu głównym w Poznaniu wynosi 600 osób. W biegach dziecięco-młodzieżowych może wziąć udział 250 uczestników.

Z powodu pandemii koronawirusa w 2020 r. nie odbyły się zawody City Trail. W 2019 r. wzięło udział 4239 osób, w tym 1230 dzieci.

Informacje o biegach można znaleźć na www.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook'u.

Tegoroczne City Trail z Nationale-Nederlanden onTour będzie składało się z 10 imprez na dystansie 5 km. Zawody zostaną zorganizowane w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

WS/ AJ