Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Już za kilka dni teren wokół pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie wypełnią supersamochody oraz liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Druga edycja Poznań Moto Fest odbędzie się w terminie 19-20 czerwca. Bilety już w sprzedaży.

To, co wyróżnia Poznań Moto Fest spośród innych targów motoryzacyjnych, organizowanych przez Grupę MTP to jego forma. Zdecydowana większość ekspozycji znajduje się na terenie zewnętrznym, a nie jak ma to miejsce przy okazji innych wydarzeń, w pawilonach. Dzięki temu zwiedzający mogą przyjrzeć się przygotowanej ekspozycji, spacerując po świeżym powietrzu. 

- Nowa formuła targów polegająca na "wyjściu" z pawilonów i zlokalizowaniu ekspozycji na terenie zewnętrznym spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony zwiedzających. Wysoka frekwencja podczas ubiegłorocznej edycji jest dla nas bodźcem do dalszego rozwoju Poznań Moto Fest. W czerwcowy weekend teren Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie wypełni szeroka gama pojazdów, a program wydarzenia liczne atrakcje przygotowane przez wiodące marki motoryzacyjne - mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor projektu. 

Najlepsze samochody i nie tylko

Poznań Moto Fest to przede wszystkim prawdziwa gratka dla fanów samochodów, którzy mogą zobaczyć wiele interesujących modeli, od sportowych aut, po motoryzacyjne klasyki. Tylko podczas pierwszej edycji targów teren wokół pawilonów wypełniło aż 50 supersamochodów i pojazdów kolekcjonerskich. Na nudę nie mogą narzekać także fani klasyki. To właśnie podczas Poznań Moto Fest zaprezentowano m.in. oryginalnego Rolls-Royce'a Phantom z 1927 roku. 

Targi to także liczna reprezentacja czołowych poznańskich dealerów samochodowych, którzy prezentują swoją najnowszą ofertę, bogatą w modele wielu uznanych marek motoryzacyjnych. Jeżeli dodamy do tego samochody rajdowe oraz kampery to okaże się, że mamy do czynienia z niezwykle urozmaiconą ekspozycją, wśród której każdy fan motoryzacji znajdzie coś dla siebie. 

Wystawa pojazdów to jednak niejedyna atrakcja, jaka czeka na uczestników Poznań Moto Fest. W programie tegorocznej edycji targów znajdują się m.in. pokazy driftu, symulatory jazdy oraz tor gokartowy. Do dyspozycji zwiedzających zostanie również oddana bogata strefa gastronomiczna. 

Oni potwierdzili już swój udział

Jednym z wystawców podczas Poznań Moto Fest 2021 będzie the.collection. Poznański kolekcjoner samochodów zabierze na Międzynarodowe Targi Poznańskie swoje najlepsze auta. Znając kolekcję popularnego Josepha możemy być pewni, że w jego strefie znajdzie się wiele interesujących i bardzo drogich pojazdów. W strefie the.collection pojawi się także Sasha The Owner. Znany kolekcjoner zabierze na Poznań Moto Fest m.in. swojego Mustanga oraz Chevroleta. Z pewnością będzie na czym zawiesić oko. 

Równie interesującą ekspozycję podczas Poznań Moto Fest zaprezentuje Austor - dealer aut z historią, klasyków, okazów motorsportu, supersamochodów i samochodów luksusowych, czyli wszystkich aut, które przedstawiają wartość kolekcjonerską i inwestycyjną. Z kolei miłośnicy samochodowego tuningu ucieszą się z obecność Blackzone. W ich strefie będzie można znaleźć liczne zmodyfikowane modele - prawdziwe arcydzieła tuningowej sztuki. 

Z kolei najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż będzie można podziwiać w strefie przygotowanej przez Giełdę Klasyków. O ekspozycję aut z minionych lat zadba również Automobilklub Wielkopolski, którego samochody gościły niedawno w Muzeum Motoryzacji, zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zarówno jedna, jak i druga strefa to gwarancja niezwykłej podróży w czasie, w którą z przyjemnością wyruszy niejeden fan motoryzacji. Wszystkie klasyki będzie można podziwiać w Pawilonie nr 3. 

Podobnie jak przed rokiem w wydarzeniu wezmą udział lotnicy z zespołu F-16 Tiger Demo Team. Piloci, którzy na co dzień spędzają mnóstwo czasu za sterami myśliwców są także wielkimi miłośnikami motoryzacji w najlepszym wydaniu. Razem z nimi pojawi się Ford Mustang F-16, który podczas pierwszej edycji Poznań Moto Fest podbił serca zwiedzających. 

Bilety już w sprzedaży

Bilety można kupić online na stronie ToBilet.pl. Pojedyncza wejściówka kosztuje 20 zł, ulgowa - 15 zł (dzieci od 7. do 15. roku życia i osoby z I grupą inwalidzką). Posiadacze Karty Dużej Rodziny wejdą za 10 zł, a dzieci do 6. roku życia - bezpłatnie.

Poznań Moto Fest odbędzie się w dniach 19-20 czerwca.  Godziny otwarcia: sobota - 10:00-17:00, niedziela - 10:00-16:00

Więcej informacji: www.poznanmotofest.pl

Poznań Moto Fest to najmłodszy event dedykowany fanom motoryzacji, który znajduje się w bogatym kalendarzu Grupy MTP. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w czerwcu 2020, jako część akcji #WracamyDoGry. Wydarzenie spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony zwiedzających, którzy bardzo licznie odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie. Równie ciepło o idei wydarzenia wypowiadali się także wystawcy, uczestniczący w nowym projekcie. Dobre recenzje spowodowały, że impreza, która miała jednorazowo wypełnić wakacyjny czas, przerodziła się w cykliczny event.

JZ/MTP