Każdy pełnoletni poznaniak i poznanianka może zostać wolontariuszem Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim i w ten sposób przyczynić się do walki z pandemią. Wystarczą chęci, by pomagać innym.

W punkcie działającym na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej nawet 1000 osób dziennie szczepi się przeciwko koronawirusowi. Tak duża skala przedsięwzięcia nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie zgrany zespół, który sprawnie przeprowadza poznanianki i poznaniaków przez całą procedurę. Każdy, kto chce się do niego przyłączyć i pomóc w organizacji Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych - może to zrobić.

Wolontariusze pomagają w kwestiach organizacyjnych i dbają o płynny ruch osób oczekujących na przyjęcie szczepionki. Wydają kwestionariusze, które trzeba wypełnić przed zaszczepieniem, a w razie potrzeby - rozwiewają wątpliwości związane z ich treścią. Weryfikują godziny zgłoszeń pacjentów i kierują wszystkich do odpowiednich stanowisk.

Każdy wolontariusz, który zgłosi się do pomocy w punkcie szczepień, ma zapewnione porozumienie wolontariackie oraz przeszkolenie. Wszyscy dostają również środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk. Ochotnicy mają możliwość uzyskania zaświadczenia o odbyciu wolontariatu, a ponadto koszulek oraz gadżetów Miasta Poznania.

Szczepienia mogą odbywać się przez 7 dni w tygodniu w godz. 8.00-20.00 - jeśli zapewniona zostanie wystarczająca liczba szczepionek. Zaangażowanie wolontariuszek i wolontariuszy jest potrzebne w godzinach od 7.30 do 21.00, zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Ochotnicy pracują według harmonogramu, który wcześniej ustalają z koordynatorem wolontariatu w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych.

 Zgłaszać można się za pośrednictwem formularza: www.zhp.wlkp.pl/wolontariat.html

Koordynacją wolontariatu zajmuje się Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918-19. Kontakt: Joanna Stefańska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel.: 603-644-005, oraz  505-160-104.

Zadanie dotyczące koordynacji wolontariatu jest zlecane ze środków budżetowych Miasta Poznania.

AW