Na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Baranowie odbył się turniej o Puchar FootballPro Cup Masters XII. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez dla młodych piłkarzy w kraju. W turnieju, którego organizatorem była Akademia Piłkarska Reissa, udział wzięło osiemnaście czołowych drużyn w Polsce. Rywalizowały one w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 8 oraz do lat 9.

W tej młodszej grupie bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, czyli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa. Drugie miejsce zajęła Varsovia Warszawa, a trzecie Polonia Środa. Najlepszym zawodnikiem tej rywalizacji okazał się Nikodem Chodakowski z Varsovii, a miano najlepszego bramkarza przypadło Oliwierowi Woźniakowi z Akademii Piłkarskiej Reissa. Królami strzelców wśród 8-latków zostali Filip Mazur z FC Wrocław Academy i Stefan Podgórski z Varsovii.

Na podium turnieju o Puchar FootballPro Cup Masters XII stanęli także 9-latkowie z Akademii Piłkarskiej Reissa. W tej grupie wiekowej gospodarze musieli się jednak zadowolić trzecią lokatą, ustępując miejsca pierwszej Varsovii oraz drugiej Pogoni Szczecin. I tutaj przyznano nagrody indywidualne. Trafiły one do Borysa Hajdukiewicza z Pogoni, którego wybrano najlepszym zawodnikiem, najskuteczniejszego Bruno Sztajerwalda z Varsovii oraz Olafa Szczęsnego, uznanego za najlepszego bramkarza.

Zdjęcia: Akademia Piłkarska Reissa