Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Pianka poliuretanowa jest materiałem coraz częściej używanym do ocieplania dachów. Można wykorzystać ją do termoizolacji dachów prostych oraz skośnych. Dlaczego warto wybrać piankę PUR?

Odpowiednia termoizolacja dachu pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku przez obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną. Obecnie, gdy ceny paliw używanych do ogrzewania budynków idą w górę, to korzystna inwestycja.

Na ocieplenie dachu zastosować można różne materiały, w tym popularną wełnę mineralną czy płyty styropianowe. Do wyboru mamy jednak jeszcze jeden materiał, a mianowicie jest to pianka poliuretanowa, czyli pianka PUR.

Usługi w ramach termoizolacji dachów piankami PUR oferuje obecnie wiele firm, w tym między innymi firma TGA Izolacje, która działa głównie w południowej części Polski.

Co warto wiedzieć o ocieplaniu dachów pianką? Na jakie konstrukcje może być ona wykorzystana? Kto wykonuje tego typu prace? Sprawdź teraz!

Ocieplanie dachu – dlaczego pianka poliuretanowa PUR?

Pianka poliuretanowa, czyli pianka PUR jest rodzajem spienionego poliuretanu – popularnego tworzywa sztucznego o szerokim zastosowaniu. Pianka ta używana jest między innymi w branży meblowej do wypełniania mebli wypoczynkowych, a także do produkcji materaców.

Ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne znalazła także zastosowanie jako materiał dociepleniowy. Stanowi bardzo dobrą alternatywę dla prac takich jak ocieplenie dachu wełną mineralną czy też ocieplenie dachu styropianem w płytach.

Zalety pianki PUR jako materiału termoizolacyjnego:

  • bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda, co przekłada się na jej wysokie właściwości termoizolacyjne

  • niski ciężar – nie powoduje nadmiernego obciążenia konstrukcji dachowej

  • łatwy i szybki montaż – pianki to izolacje natryskowe, które nanoszone są specjalnym urządzeniem ciśnieniowym

  • wieloletnia trwałość – pianki nie zmieniają swoich właściwości w trakcie użytkowania, nie kruszą się, nie odłamują, dlatego mogą stale spełniać swoją funkcję

  • doskonała przyczepność do różnych materiałów – pianka może być naniesiona na drewno, płyty drewnopochodne, beton, blachy, membrany, papę i inne materiały

  • paroprzepuszczalność – pozwala oddychać konstrukcji budynku

Te wszystkie zalety powodują, że na ocieplanie dachu pianką decyduje się aktualnie coraz więcej inwestorów. To materiał, który sprawdzi się zarówno przy docieplaniu dachów domów jednorodzinnych, jak również w przemyśle, rolnictwie.

Ocieplanie dachu pianką – zastosowanie

Zastosowanie pianki poliuretanowej do docieplania dachu jest bardzo szerokie. Można przeprowadzić z jej użyciem:

  • ocieplenie dachu płaskiego

  • ocieplenie dachu skośnego

Wobec tego pianka sprawdzi się na każdą konstrukcję dachową niezależnie od jej typu. W przypadku dachów skośnych pianka dobrze trzyma się konstrukcji, wypełniając wszelkie zakamarki. Dla dachów płaskich daje równomierną warstwę, która nie posiada spoin, co przekłada się także na brak mostków cieplnych.

Ocieplanie dachu pianką – gdzie można skorzystać z takiej usługi?

Obecnie ocieplenie dachu pianką oferowane jest przez wiele firm działających na terenie całego kraju. Prowadzą one usługi takie jak ocieplanie dachu skośnego oraz ocieplenie dachu płaskiego pianką poliuretanową na różnych budynkach.

Usługi te oferuje także wspomniana firma TGA Izolacje, która kieruje swoje usługi głównie do klientów z Polski południowej, ale może dojechać na miejsce także w inne regiony kraju.