Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości zaprasza na czerwiec pełen grania. Już w sobotę, 1 czerwca odbędzie się Potwornie Dobre Granie z okazji Dnia Dziecka. – To oznacza, że każdy milusiński otrzyma od nas upominek przy okazji mile spędzonego czasu przy planszówkach. Przygotujemy turnieje „Pingwin na Lodzie” i „Odyseja”, czyli znanych i lubianych hitów. Nie zabraknie oczywiście wielu nowości i najlepszych gier na rynku. Ponownie będzie też okazja sprzedać, kupić, czy wymienić gierki na naszym mini kiermaszu. Ale przede wszystkim będziemy się świetnie wspólnie bawić – zapewniają organizatorzy.

Nieco starsi miłośnicy gier będą mogli spróbować swoich sił 21 czerwca, kiedy to odbędzie się kolejne Nocne Granie. – Zapraszamy od godz. 20.00 do 4.00 w sali konferencyjnej hali w Puszczykowie, gdzie czekać na Was będą dziesiątki najlepszych gier. To oznacza, że pojawią się także konkretne duże tytuły. Jakby tego było mało, tego dnia, a raczej nocy, odbędą się także eliminacje do mistrzostw Polski w grach „Catan” i „Carcassonne” – wyliczają organizatorzy. – Jak zatem widać ani na moment nie zwalniamy tempa. Kalendarz imprez można znaleźć na naszym facebooku – dodają.

Stowarzyszenie Kości zaprasza również na mistrzostwa Polski w Mölkky, które odbędą się 24-25 sierpnia odbędą się w Puszczykowie. Mölkky to fińska gra plenerowa łącząca kręgle, bule i darta, która jest bardzo prosta, a zarazem dająca mnóstwo satysfakcji z grania. Świetnie sprawdza się w plenerze, parkach, ogrodzie i nadaje się zarówno dla dzieci jak i seniorów, co jest jednym z czynników tak wielkiej popularności Mölkky nie tylko na świecie, ale także w Polsce. – Zapraszamy na stronę www.mpmolkkypuszczykowo2019.pl gdzie znajdziecie więcej info na temat mistrzostw, gry, a także jak zapisać się na mistrzostwa – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Kości.