Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Nie było niespodzianek w 26. kolejce piłkarskiej IV ligi. Trzy prowadzące zespoły wygrały swoje mecze, więc na szczycie tabeli nie doszło do żadnych przetasowań. Będąca obecnie na trzeciej pozycji Unia Swarzędz pokonała na wyjeździe 1:0 Centrę Ostrów. To ważne zwycięstwo, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w tym sezonie żadna drużyna nie wywiozła z tamtejszego obiektu trzech punktów. Ekipie z powiatu poznańskiego wygraną zapewnił Marcin Nowicki, trafiając do siatki gospodarzy w 87 min.

Ten triumf pozwolił zachować „Dumie Swarzędz” trzypunktową stratę do prowadzącego w tabeli Lubuszanina Trzcianka. Przed Unią jest także Nielba Wągrowiec mająca punkt straty do lidera. W drugiej części tabeli są natomiast Kotwica Kórnik oraz Tarnovia Tarnowo Podgórne. Ten drugi zespół w tej serii spotkań przegrał 1:2 na własnym boisku z Ostrovią. Gospodarze prowadzili w tym meczu po golu Zbigniewa Zakrzewskiego, ale nie potrafili pójść za ciosem i oddali inicjatywę rywalom.

Bramkę na wagę zwycięstwa ostrowianie strzelili już w trzeciej minucie doliczonego czas. Po tej trochę pechowej porażce Tarnovia jest klasyfikowana na dwunastej lokacie w tabeli. Piętnasta jest za to Kotwica, która tym razem ograła 3:1 Zjednoczonych Trzemeszno. Wszystko co ciekawe w tym meczu wydarzyło się po zmianie stron, a konkretnie między 50, a 65 minutą. W tym czasie padły bowiem wszystkie bramki.

Jako pierwsi z gola cieszyli przyjezdni, ale drużyna z Kórnika w zaledwie pięć minut trzykrotnie pokonała bramkarza z Trzemeszna. Na listę strzelców wpisali się Karol Skiba i Witold Walkowiak. Tren drugi trafił dwukrotnie. Następną kolejkę zaplanowano na przyszłą sobotę. Kotwica i Tarnovia zagrają u siebie, natomiast Unię czeka kolejny wyjazd, tym razem do Koła.

Piłkarze ze Swarzędz ograli 1:0 Centrę Ostrów (Fot. Unia Swarzędz)

Wyniki 26. kolejki gr. wielkopolskiej IV ligi
Kotwica Kórnik – Zjednoczeni Trzemeszno 3:1
Centra Ostrów – Unia Swarzędz 0:1
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Ostrovia 1909 Ostrów 1:2
Olimpia Koło – Sokół Pniewy 1:1
Victoria Września – Nielba Wągrowiec 1:3
Warta Międzychód – KS Opatówek 2:2
LKS Gołuchów – Orkan Śmiłowo 3:1
Lubuszanin Trzcianka – Polonia Kępno 4:0
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Krobianka Krobia 2:4
Obra Kościan – Polonia 1912 Leszno 1:1

Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Program 27. kolejki (20 kwietnia)
Olimpia Koło – Unia Swarzędz (14.00)
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Centra Ostrów (godz. 16.00)
Kotwica Kórnik – Victoria Września (godz. 16.00)
Zjednoczeni Trzemeszno – KS Opatówek
Ostrovia 1909 Ostrów – Obra Kościan
Polonia 1912 Leszno – Pogoń Nowe Skalmierzyce
Krobianka Krobia – Lubuszanin Trzcianka
Polonia Kępno – LKS Gołuchów
Orkan Śmiłowo – Warta Międzychód
Nielba Wągrowiec – Sokół Pniewy