Słoneczne dni sprawiły, że na drogach pojawili się miłośnicy jazdy na dwóch kółkach. Szczególnie widzimy coraz więcej motocyklistów. Dlatego policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach oraz prowadzą cykliczne działania ukierunkowane na kierujących jednośladami.

Podczas prowadzonych czynności kontrolnych policjanci apelowali do kierujących samochodami, aby spoglądali częściej w lusterka, bo nie są jedynymi użytkownikami dróg. Należy pamiętać, że motocyklista w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać przepisów, które dadzą szansę każdemu dotrzeć do celu.

Należy pamiętać o zachowaniu rozwagi i zdrowego rozsądku podczas poruszania się po na drogach, ale także o kulturze i życzliwości dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji - kto jest ważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Każdy uczestnik drogi musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Podczas przeprowadzonych kontroli kierujący pojazdami otrzymali specjalne naklejki.

Aleksandra Tomczyk/MT

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.