Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

W minioną sobotę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczestniczyli w zabezpieczeniu parady motocyklowej organizowanej w związku z oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Podczas służby uwaga funkcjonariuszy skupiła się głównie na kierujących jednośladami.

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym głównie przez egzekwowanie od kierujących prawidłowego stanu technicznego pojazdów którymi się poruszają, kontrola prędkości i trzeźwości. Szczegółową kontrolą objęto również kwestię posiadania uprawnień do kierowania, oraz sposób przewożenia pasażerów.

Podczas działań skontrolowano 101 kierujących motocyklami, za ujawnione wykroczenia  zastosowano środki przewidziane prawem.

Mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, podczas wzmożonej obecności jednośladów na drogach, funkcjonariusze zapowiadają kolejne działania prewencyjno-kontrolne.

Mariusz Samul./MT


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.