Kadetki do lat 16 UKS Lidera Swarzędz zostały mistrzyniami Wielkopolski oraz strefy wielkopolsko-zachodniopomorskiej. W ostatnim meczu ligowym młode koszykarki z powiatu poznańskiego pewnie pokonały MKS KUSY Szczecin 65:46 i z bilansem 9-1 zajęły pierwsze miejsce w lidze. To historyczny sukces swarzędzanek, ponieważ UKS Lider nigdy wcześniej nie wygrał żadnej młodzieżowej ligi WZKosz. Punkty w tym meczu zdobyły: Piasecka 18, Żukowska 12, Majchrzak 12, Kasołka 8, Krzywińska 6, Turek 4, Rubach 4, Sznajder 1, Plackowska, Fornalik.

Za nami jest już też losowanie grup ćwierćfinałowych mistrzostw Polski juniorek do lat 18 oraz turniejów półfinałowych w 2. Lidze Kobiet. Seniorki pojadą do Bochni, gdzie zmierzą się z tamtejszym Contimax MOSiR oraz UKS 4 Ursus. W drugiej grupie zagrają: MUKS Widzew Łódź, UKS Basket Zgorzelec, MKS PM Tarnów i Maximus Gokis Kąty Wrocławskie. Oba turnieje odbędą się w dniach 29-31 marca. Do półfinału awansują po dwie najlepsze drużyny. Juniorki czeka natomiast wyjazd na turniej do Bydgoszczy (22-24 marca), a ich grupowymi rywalkami będą miejscowy MUKS, MKS MOS Wrocław oraz UKS 3 Żyrardów.

Kadetki ze Swarzędza są najlepsze w Wielkopolsce (Fot. UKS Lider Facebook)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.