Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Wybierając się do Egiptu należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Po pierwsze należy mieć wizę, którą można otrzymać w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym lub nawet na lotnisku za niewielką opłata. Zazwyczaj wydaje się wizę na trzydzieści dni. Należy też sprawdzić czy nasz paszport ma przynajmniej pół roku ważności. Po drugie mimo, że jadąc do Egiptu szczepienia wymagane nie są, warto z nich jednak skorzystać.

Jeżeli nastąpi sytuacja, że nasz paszport zostanie zgubiony bądź zniszczony, rozwiązaniem jest udanie się do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w stolicy Egiptu – Kairze, z prośbą o wydanie tymczasowego dokumentu. Kolejno należy w lokalnym urzędzie paszportowym potwierdzić wyjazd i wizę wyjazdową. Taka wiza ma siedem dni ważności ale z Egiptu można wyjechać bez niej.

Szczepienia i służba zdrowia

Spędzając wakacje w Egipcie, zaleca się zachowywania zasad szczególnej higieny. Dokładnie czyścić wszystkie warzywa i owoce, często myć dłonie oraz pić wodę wyłącznie przygotowaną lub oryginalnie zamykaną w butelkach. Będąc w europejskim turystą w Egipcie szczepienia http://www.prof-med.pl/szczepienia.html nie są obowiązkiem. Istnieją jednak choroby, na które warto się przygotować, decydując się jednak na szczepienie.

Wskazana jest duża ostrożność podczas spożywania pokarmów. Szczególnie kiedy są to nasze pierwsze dni pobytu w Egipcie. Bardzo częstą dolegliwością występującą u nowoprzybyłych turystów, są zaburzenia żołądkowo jelitowe. Objawy te można skutecznie zwalczać lekami dostępnymi w każdej z aptek na miejscu. Istnieje dość duże zróżnicowanie jakości usług medycznych w Egipcie. Mimo, że wiele szpitali i przychodni stoi na bardzo wysokim poziomie, publiczne placówki opinii zdrowotnej znacznie odbiegają nawet od norm europejskich. Środki finansowe mogą być niezbędne, by móc skorzystać z jakiejkolwiek pomocy lekarza.

Kwestia ubezpieczenia

Ubezpieczenie zdrowotne spędzając czas w Egipcie jest więcej niż obowiązkiem. Warto wiedzieć, że nasze rodzime firmy ubezpieczeniowe, mogą kwestionować czy koszty leczenia są zasadne. Wskazane jest zatem unikanie najtańszych ofert. Najlepszym rozwiązaniem może być wykupienie polisy, która uwzględnia pokrycie kosztów hospitalizacji. Leczenie w szpitalu w Egipcie może być bardzo kosztowne i w wypadku kiedy będziemy musieli opłacić je z własnej kieszeni, możemy to bardzo odczuć.

Informacje mogące się przydać

Wiele turystów może z trudem znosić warunki jakie panują w Egipcie. Latem temperatura może tam sięgać nawet czterdziestu stopni. Występuje również duża różnica temperatur między nocą a dniem, to wespół z nieustannie działającą klimatyzacją w pomieszczeniach, często skutkuje przeziębieniami u turystów. Nie zaleca się też kąpieli w jeziorach oraz kanałach.

W Egipcie, piątek oraz sobota są dniami wolnymi od pracy. Z uwagi na to, że w tym kraju występują też przedstawiciele mniejszości chrześcijańskiej, w niedzielę może pojawić się problem z dostępnością do urzędów – szczególnie tych lokalnych. Należy pamiętać, że urzędnicy nie pracują również w pełnym wymiarze, kiedy wypada ramadan.

Co istotne, sklepy są czynne przez siedem dni w tygodniu. W większych miastach takich jak Aleksandria czy Kair – wiele z nich, otwartych jest całodobowo. Sklepy te posiadają naprawdę dobre zaopatrzenie, chociaż produkty krajowe są zdecydowanie tańsze, niż te pochodzące z importu. Względnie tanie są usługi transportowe takie jak taksówki czy też komunikacja miejska.

ubezpieczenie, służba zdrowia i szczepienia na wakcje w Egipcie

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.