W sierpniu br. mieszkanka gminy Kórnik zgłosiła się na komisariat i poinformowała, że boi się swojego byłego partnera. Mężczyzna nieustannie do niej dzwonił i wysyłał wiadomości, których  treści wskazywały na to, że może chcieć jej wyrządzić krzywdę. Mężczyzna nękał kobietę. Dlatego też zaniepokojona, w obawie o swoje życie i zdrowie, zgłosiła sprawę na Policję.

Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. Sprawdzili miejsca, gdzie mógł przebywać poszukiwany mężczyzna. W międzyczasie śledczy ustalili, że 45-latek wyjechał za granice. Jednak cały czas podczas swojej nieobecności w kraju kontaktował się z kobietą, wysyłał jej wiadomości oraz dzwonił odgrażając się. Ponadto mundurowi otrzymali informację, że w przypadku napotkania mężczyzny może on być niebezpieczny, ponieważ w przeszłości zawodowo trenował sztuki walki.

Ostatecznie 45-latek został zatrzymany 22 listopada br. tuż po tym, jak wrócił do Poznania. W działaniach udział wzięli policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania przestępstw przeciwko wolności. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet trzech lat więzienia.

Marta Mróz 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.