Przed nami kolejna edycja „Wieczoru z Aniołami”. – To wyjątkowe spotkanie, podczas którego prezentujemy dorobek artystyczny niepełnosprawnych mieszkańców powiatu poznańskiego. Coś na wzór „Zlotu Talentów”, tyle tylko, że prezentacje oraz występy nawiązują do tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera jest więc jedyna w swoim rodzaju – mówi Jerzy Pelowski organizator wydarzenia z Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”.

– Impreza ma charakter integracyjny. Poza tym chcemy promować, zwłaszcza wśród młodzieży, postaw opartych na zasadach empatii, wrażliwości i otwartości na potrzeby osób niepełnosprawnych. Ich z kolei namawiamy do rozwijania swoich talentów, aktywności twórczej, a przede wszystkim uczymy samodzielności – dodaje. A to, że wśród osób z niepełnosprawnościami jest wielu ludzi utalentowanych nie ulega żadnej wątpliwości. Możemy się o tym przekonać właśnie choćby podczas „Wieczoru z Aniołami”.

Co będą mogli zobaczyć ci, którzy pojawią się 6 grudnia, w sali Jana Pawła II kościoła pw. św. Józefa w Puszczykowie? – Na Wieczór będą się składać m.in. krótki spektakl teatralny, prezentacje prac plastycznych wykonanych różnorodnymi technikami czy też występy wokalne. W trakcie spotkania rozstrzygniemy także kilka konkursów. Ich laureaci otrzymają dyplomy i nagrody. Nie zabraknie także wszelkiego rodzaju pyszności – zapewnia Jerzy Pelowski. Początek imprezy o godz. 15.00. Do zobaczenia zatem w Puszczykowie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.