W świąteczną środę sporo się działo na boiskach grupy wielkopolskiej IV ligi. Najciekawiej było w Nowych Skalmierzycach, gdzie miejscowa Pogoń podzieliła się punktami z Kotwicą Kórnik. Kibice, którzy przyszli obejrzeć to spotkanie obejrzeli aż dziesięć goli, bowiem mecz zakończył się wynikiem 5:5. Goście z powiatu poznańskiego już po 10 minutach dostali pierwszy cios i od tego momentu musieli gonić wynik. Początkowo nie szło im to zbyt dobrze, ponieważ na przerwę piłkarze obu drużyn schodzili przy wyniku 3:1.

Po zmianie stron i trafieniach Adriana Owczarka (on też strzelił bramkę w pierwszej połowie) oraz Dawida Urbanka straty zostały jednak odrobione. To chyba nieco uśpiło przyjezdnych, bowiem po kilku kolejnych minutach Pogoń ponownie zdołała wypracować sobie dwubramkową przewagę. Goście z Kórnika pokazali jednak charakter i grali do ostatniej minuty. A nawet trochę dłużej. Kontaktowy gol padł w 86 min., a jego autorem był Patryk Bordych. Ten sam zawodnik, już w doliczonym czasie gry, ustalił wynik spotkania, tym samym doprowadzając do rozpaczy miejscowych kibiców.

Kotwica zremisowała w Nowych Skalmierzycach (fot. Pogoń Nowe Skalmierzyce facebook)

Równie duże brawa należą się piłkarzom ze Swarzędza, którzy na własnym boisku pokonali 4:1 Wartę Międzychód. To spektakularne zwycięstwo piłkarze z powiatu poznańskiego odnieśli w 97. rocznicę powstania klubu. Po dwa gole w tym spotkaniu strzelili Tomasz Neumann i Krystian Antczak. Jeden z nich, z rzutu wolnego, śmiało mógłby być ozdobą największych stadionów świata. Punkty, a w zasadzie punkt, w tej serii spotkań zdobyła także Tarnovia Tarnowo Podgórne, która zremisowała 1:1 w Śmiłowie z Orkanem. Następne mecze ligowe już w nadchodzący weekend.